• Egzamin na Kartę Rowerową

• W dniu 07 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy odbył się Egzamin na Kartę Rowerową. Do egzaminu przystąpiło 29 uczniów klas IV. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także umiejętnościami z jazdy na rowerze. Przebieg egzaminu nadzorowali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach: p. Jarosław Rdzanek i p. Justyna Kowalczyk oraz nauczyciel techniki p. Robert Kierzkowski.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Egzamin na Kartę Rowerową.

• "Czytanie na drugie śniadanie"

• W ramach Innowacji pedagogicznej realizowanej przez bibliotekę szkolną, do wspólnego czytania zaprosiliśmy mamę uczennicy klasy Ib Zosi Fercho, panią Małgorzatę Fercho. Podczas spotkania pani Gosia czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Największą atrakcją cieszył się wiersz "Okulary", który pani Małgorzata przekazała w języku śląskim. Jeżeli też macieochotę posłuchać gwary śląskiej obejrzyjcie filmik zamieszczony poniżej.

• Wycieczka do Warszawy

• W dniu 05 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych pięcio i sześciolatków oraz klasy Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do naszej stolicy. Uczestniczyły tam w seansie "Tam, gdzie żyły smoki"  w warszawskim planetarium "Niebo Kopernika". Miały też okazję zobaczyć jak wygląda "Stadion Narodowy" od środka, gdzie mogli obejrzeć z bliska szatnie naszych słynnych piłkarzy. Kolejnym punktem wycieczki była "Manufaktura cukierków", w której poznały produkcję pysznych lizaków i cukierków wyrabianych ręcznie. Na zakończenie oglądali odloty i przyloty samolotów na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.

•  Konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina.”
          • Konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina.”

• Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego

pt. „Ja i moja rodzina.”

W dniu 28 maja 2018 r. w PSP w Starej Błotnicy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który odbywał się pod hasłem „Ja i moja rodzina”. Organizatorami konkursu były panie: E. Kozyra, W. Korczak

W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0 – III oraz 3,4,5 –latki.

Jury w składzie p. Izabela Marcinkiewicz oraz p. Anna Bąbolewska wyłoniło następujących laureatów:

• grupa 3 – latki – Anastazja Archanowicz
            • grupa 4 latki – Aleksandra Tarnowska
            • grupa 5 – latki – Maja Kucharczyk
            • klasa „0” – Maja Kocon
            • klasa I A – Blanka Grzelak
            • klasa IB – Zofia Fercho
            • klasa II – Julita Archanowicz
            • Klasa III – Grzegorz Popowicz oraz Karol Ośka

Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy serdeczne gratulacje!

Zapraszamy do oglądania wystawy prac na gazetce szkolnej.

• Plebiscyt "Echa Dnia" na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną.

•  Niedawno został rozstrzygnięty Plebiscyt "Najsympatyczniejsza grupa przedszkolna" ogłoszony przez gazetę "Echo dnia".

W powiecie białobrzeskim zdobyliśmy czołowe miejsca! Dzięki głosowaniu Rodziców wyniki przedstawiają się następująco:

II miejsce -oddział przedszkolny 5-latków w Starym Kadłubie

III miejsce - oddział przedszkolny 6-latków w PSP w Starej Błotnicy

W nagrodę obie grupy pojadą do Klubu Malucha "Piccolo" w Grójcu na dwugodzinną zabawę.

Dziękujemy Rodzicom za wysłane sms-y!

• Wiosenny Turniej ORLIKA o Puchar Wójta Starej Błotnicy

• 29 maja w PSP w Starej Błotnicy po raz piąty odbył się  Wiosenny Turniej Orlika o Puchar Wójta Gminy Starej Błotnicy. W tym roku turniej był połączony z Gminnym Dniem Dziecka. Rywalizowali w nim uczniowie z klas VII – II i III gimnazjum. Celem turnieju jest rozwijanie sprawności fizycznej, promocja i popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów PSP i PG gminy Stara Błotnica. Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Stara Błotnica, który wspólnie z Gminną Komisją do Rozwiązywania Spraw Alkoholowych ufundował puchary, medale, dyplomy dla  pierwszych trzech drużyn, statuetki dla najlepszych zawodników i bramkarzy, piłki dla wszystkich drużyn. Udział w turnieju wzięło 8 drużyn, łącznie 80 zawodników i zawodniczek.

Turniej zakończył się towarzyskim meczem piłki nożnej – Radni Gminy St. Błotnica V Nauczyciele i Uczniowie, wynikiem 5:4 dla Nauczycieli i Uczniów.

Oto wyniki końcowe turnieju:

Kat. chłopców:

I miejsce – Dzikie Pląsy (St. Błotnica)                   III miejsce – Pierożki FC (St. Błotnica)

II miejsce – Stary Gózd 1                    IV miejsce – Stary Gózd 2

Najlepszy zawodnik: Moskwa Kacper (Stary Gózd)

Najlepszy Bramkarz: Bień Adrian (Stara Błotnica)

Kat. dziewcząt:

I miejsce – Skład p. Roberta (St. Błotnica)                       III miejsce – ST Błotnica

II miejsce – PSP Kaszów                                       IV miejsce – Stary Gózd

Najlepsza zawodniczka: Karolina Ciechowicz (Stara Błotnica)

Najlepsza bramkarka: Kornafel Wiktoria (PSP Kaszów)

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenny Turniej ORLIKA o Puchar Wójta Starej Błotnicy.