• PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II
  • Stypendia 2018/2019

    • Zebranie z Rodzicami

    • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców

     na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie,

     które odbędzie się   

     25 września 2018/wtorek  

     Zebranie rozpocznie się od spotkania z Panią Dyrektor na sali gimnastycznej o godz. 15.00

     W tym dniu wszyscy nauczyciele pozostają w pokoju nauczycielskim do dyspozycji rodziców od godz. 15.00- 17.00

  • Kalendarz Roku Szkolnego 2018/2019

     • Egzamin na Kartę Rowerową

      W dniu 07 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy odbył się Egzamin na Kartę Rowerową. Do egzaminu przystąpiło 29 uczniów klas IV. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także umiejętnościami z jazdy na rowerze. Przebieg egzaminu nadzorowali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach: p. Jarosław Rdzanek i p. Justyna Kowalczyk oraz nauczyciel techniki p. Robert Kierzkowski.

     • "Czytanie na drugie śniadanie"

      W ramach Innowacji pedagogicznej realizowanej przez bibliotekę szkolną, do wspólnego czytania zaprosiliśmy mamę uczennicy klasy Ib Zosi Fercho, panią Małgorzatę Fercho. Podczas spotkania pani Gosia czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Największą atrakcją cieszył się wiersz "Okulary", który pani Małgorzata przekazała w języku śląskim. Jeżeli też macieochotę posłuchać gwary śląskiej obejrzyjcie filmik zamieszczony poniżej.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

      W dniu 05 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych pięcio i sześciolatków oraz klasy Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do naszej stolicy. Uczestniczyły tam w seansie "Tam, gdzie żyły smoki" w warszawskim planetarium "Niebo Kopernika". Miały też okazję zobaczyć jak wygląda "Stadion Narodowy" od środka, gdzie mogli obejrzeć z bliska szatnie naszych słynnych piłkarzy. Kolejnym punktem wycieczki była "Manufaktura cukierków", w której poznały produkcję pysznych lizaków i cukierków wyrabianych ręcznie. Na zakończenie oglądali odloty i przyloty samolotów na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina.

    • Konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina.”
     • Konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina.”

      Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego

      pt. „Ja i moja rodzina.”

      W dniu 28 maja 2018 r. w PSP w Starej Błotnicy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który odbywał się pod hasłem „Ja i moja rodzina”. Organizatorami konkursu były panie: E. Kozyra, W. Korczak

      W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0 – III oraz 3,4,5 –latki.

    • Wiosenny Turniej ORLIKA o Puchar Wójta Starej Błotnicy
     • Wiosenny Turniej ORLIKA o Puchar Wójta Starej Błotnicy

      29 maja w PSP w Starej Błotnicy po raz piąty odbył się Wiosenny Turniej Orlika o Puchar Wójta Gminy Starej Błotnicy. W tym roku turniej był połączony z Gminnym Dniem Dziecka. Rywalizowali w nim uczniowie z klas VII – II i III gimnazjum. Celem turnieju jest rozwijanie sprawności fizycznej, promocja i popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów PSP i PG gminy Stara Błotnica. Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Stara Błotnica, który wspólnie z Gminną Komisją do Rozwiązywania Spraw Alkoholowych ufundował puchary, medale, dyplomy dla pierwszych trzech drużyn, statuetki dla najlepszych zawodników i bramkarzy, piłki dla wszystkich drużyn. Udział w turnieju wzięło 8 drużyn, łącznie 80 zawodników i zawodniczek.

    • Szkolny konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"
     • Szkolny konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"

      Protokół z rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego

      „Moja Ojczyzna”

      10 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów kl.0-III „Moja Ojczyzna”. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów.

      Jury w składzie p. Milena Michalak-Kozera i p. Robert Kierzkowski biorąc pod uwagę następujące kryteria:

    • Obchody tygodnia europejskiego w naszej szkole.
     • Obchody tygodnia europejskiego w naszej szkole.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Tygodnia Europejskiego.

      poniedziałek 7.05.

      konkurs muzyczny

      (uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjalnych – maksymalnie 2 osoby z klasy)

      7 maja 2018 roku, w poniedziałek, uczniowie walczyli w konkursie o tematyce muzycznej. W sali nr 1, przy komputerach, ze słuchawkami na uszach, 20 uczniów zmagało się z pytaniami dotyczącymi twórczości znanych i lubianych Europejczyków oraz cieszącego się dużą popularnością Konkursu Piosenki Eurowizji. W ogólnym rozrachunku uczniowie musieli rozwiązać poprawnie test składający się z 20 pytań zamkniętych, jednak liczyła się nie tylko poprawność udzielnych odpowiedzi lecz również czas, w którym uczeń zakończył test.

    • Gminny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I- III Szkół Podstawowych Gminy Stara Błotnica
     • Gminny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I- III Szkół Podstawowych Gminy Stara Błotnica

      13 kwietnia w PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I- III Szkół Podstawowych Gminy Stara Błotnica W zorganizowanie tej imprezy aktywnie włączyła się grupa uczniów z kl. II b(M. Ciechowicz, K. Ciechowicz, W. Karulewska, W. Rogolińska, D. Katus, M. Damecki, K. Filipczak.) PG w St. Błotnicy, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego pt. „Menager sportu- organizacja Gminnego Turnieju Gier i Zabaw dla klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Stara Błotnica?” pod opieką p. R. Kierzkowskiego. Celem turnieju jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja uczniów szkół gminy Stara Błotnica, aktywne uczestnictwo dzieci w międzyszkolnych imprezach sportowych. Sponsorami imprezy była Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starej Błotnicy, która ufundow

    • Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
     • Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

      Protokół z Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

      W dniu 16 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

      Do turnieju przystąpiły drużyny:

      1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. O
    • Konkurs kart wielkanocnych 2018r.
     • Konkurs kart wielkanocnych 2018r.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs kart wielkanocnych 2018r..

      Protokół z rozstrzygnięcia gminnego konkursu plastycznego „Na najładniejszą kartkę wielkanocną”

      W dniu 27 marca 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Na najładniejszą kartkę wielkanocną”. Na konkursu wpłynęło 35 prac ze szkół z terenu naszej gminy. Komisja w składzie: p. Anna Siwiec, o. Sebastian Gierszewski i o. Przemysław Kopa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia :

    • Wielkanocne śniadanie w klasie Ia i II
     • Wielkanocne śniadanie w klasie Ia i II

      W dniu 28 marca 2018 roku uczniowie klasy Ia I II wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Malczewską i p. Katarzyną Mosiołek przygotowali świąteczne, wielkanocne śniadanie. W przygotowaniach pomagały mamy dzieci i zaproszony gość p. Barbara Wieczorek ze Stowarzyszenia Kobiety dla Starej Błotnicy. Po złożeniu życzeń uczniowie zjedli jajka, sałatki, babki drożdżowe i mazurki.

    • Konkurs TEDDY
     • Konkurs TEDDY

      W dniu 22 marca odbyły się eliminacje wewnątrz szkolne konkursu języka angielskiego TEDDY dla ona III szkoły podstawowej. Do następnego etapu zostały zakwalifikowane 4 osoby. W dniu 05 kwietnia odbył się etap II -eliminacje międzyszkolne w PSP nr 3 w Radomiu w którym wzięły udział dwie osoby Bartosz Marzec oraz Maja Niewola.

    • UCZNIOWIE KL. I B POZNAWALI TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE.
     • UCZNIOWIE KL. I B POZNAWALI TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE.

      Dnia 22 marca razem z paniami ze Stowarzyszenia „ Kobiet dla Starej Błotnicy” p. Agatą Kucharczyk i p. Zofią Jagodzińską uczniowie wykonywali palmy wielkanocne oraz malowali i ozdabiali pisanki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie elementów ozdobnych do palm jak również wykazali się pomysłowością i estetyką podczas malowania pisanek.

    • Przyjaciel Języka Polskiego
     • Przyjaciel Języka Polskiego

      W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego - 21 lutego - w naszej szkole został zorganizowany konkurs na plakat promujący wiedzę o języku polskim: „W krainie języka polskiego”. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przygotować wspólnie pracę zawierającą ciekawostki o języku polskim. Ponadto indywidualnie każdy uczeń mógł przygotować miniplakat przedstawiający wytłumaczenie znaczenia dowolnego archaizmu.

    • Palmy Wielkanocne
     • Palmy Wielkanocne

      W dniu 20 marca 2018 klasa Ia i klasa II wspólnie z wychowawcami i paniami ze Stowarzyszenie Kobiety dla Starej Błotnicy wykonały Palmy Wielkanocne –z naturalnych okazów przyrody oraz wspólnie wykonanych kwiatów. Dzieci integrowały się ze starszymi kolegami. Pani Barbara Wieczorek wspólnie z Jadwigą Dziupińską babcią Filipa Szatana z klasy Ia pokazywały sposób wykonania kwiatów z bibuły oraz opowiadały o dawnych zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

    • Klasa Ia w projekcie "Bądź zdrów"
     • Klasa Ia w projekcie "Bądź zdrów"

      zaproszenie mamy Szymona Wieteski pani Anety Wieteska pielęgniarki oddziału chirurgii w Piasecznie o pogadankę na temat Zdrowe śniadanie. Przez tydzień uczniowie wspólnie z wychowawcą Katarzyną Mosiołek do każdego śniadania dodawali warzywa, owoce. W ostatnim dniu projektu Witaminy mamy uczniów pani Katarzyna Grzelak, Jolanta Jurczak, Agnieszka Szatan zrobiły koktajle mleczno-owocowe dla dzieci oraz zaprezentowały działanie urządzeń elektrycznych –miksera, robota kuchennego, sokowirówki… Z podziękowaniem za pomoc w realizacji nowej podstawy programowej wychowawca Katarzyna Mosiołek…

    • Powiatowy konkurs recytatorski "Piękna Nasza Ojczyzna"
     • Powiatowy konkurs recytatorski "Piękna Nasza Ojczyzna"

      20 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim "Piękna Nasza Ojczyzna" oganizowanym przez Publiczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Troje z naszych przedszkolaków zostało wyróżnionych dodatkowymi upominkami i dyplomami. Byli to:

    • Wiosenny turniej matematyczny
     • Wiosenny turniej matematyczny

      W wiosennym turnieju matematycznym w Radomiu brało udział 30 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVa i IVb: Katarzyna Marszałek, Dawid Bojanowicz i Kacper Nowakowski. Na 50 możliwych do uzyskania punktów, zdobyliśmy 35.

      Serdecznie gratulujemy...

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenny turniej matematyczny.

     • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

      W 2018 r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w obchody upamiętniające to doniosłe wydarzenie, Kancelaria Senatu organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem marszałka Senatu „Orzeł Biały – nasza duma” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  • Partnerzy

  • RODO 2018 r.

  • Doradztwo zawodowe

  • Gmina Stara Błotnica Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

   • Gmina Stara Błotnica
   • Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy
   • Dzwonki

   • 730 - 815

    820- 905

    915 - 1000

    1010 - 1055

    1115 - 1200

    1210 - 1255

    1305 - 1350

    1355 - 1440

    1445 - 1500

  • Godzina

   Piątek 21.09.2018
  • liczba odwiedzin: 36244
  • Galeria zdjęć

   • Zakończenie roku szkolnego klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych
   • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 oddziałów przedszkolnych i klas I-III
   • Nasza Nagroda: Wycieczka do Krainy Malucha Piccolo w Grójcu.
   • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas: Ia i II.
   • Egzamin na Kartę Rowerową
   • Podsumowanie czwartków lekkoatletycznych 2017/2018
   • Wycieczka do Warszawy
   • Wiosenny Turniej ORLIKA o Puchar Wójta Starej Błotnicy
   • Obchody Tygodnia Europejskiego
   • Gminny Festyn Rodzinny w naszej szkole
   • Klasa V na wycieczce we Wrocławiu
   • Szkolny konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"
   • Wizyta 5-latków w Gminnej Bibliotece Publicznej
   • Egzaminy Gimnazjalne uczniów klasy IIIa i IIIb
   • Gminny Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I- III Szkół Podstawowych Gminy Stara Błotnica
   • Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
   • Wycieczka do Fabryki cukierków klasy Ia i II
   • Konkurs kart wielkanocnych 2018r.