• List do czytelnika

• Jaka jest sytuacja, wszyscy wiedzą.
        Biblioteka zamknięta razem z książkami, a bibliotekarka w domu.
        Dlatego:
        Drogi Czytelniku!

Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Niestety - z wiadomych przyczyn - nie wypożyczysz ich w naszej szkolnej bibliotece. Jednak zachęcam Cię, byś przejrzał swoją domową biblioteczkę i zasoby internetowe - na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

A może skusisz się na prowadzenie "Dziennika czytelnika"? Wysyłam Ci wzór dwóch pomocniczych kart. Jedna z nich to strona tytułowa. Umieść tam swoje imię, nazwisko i klasę. Oczywiście nazwa szkoły naszej- PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy. Kolejna karta jest to pomysł na notatki z przeczytanej książki - możesz tam zapisywać informacje o bohaterach, miejscu akcji, najciekawszych przygodach. Jest też miejsce na Twoją opinię o lekturze. Tę kartkę możesz wydrukować wiele razy, ponieważ zakładam, że przeczytanych książek będzie więcej niż jedna!
        Oczywiście reszta należy do Ciebie. Wymyśl jak "zmontować" dziennik. Zepniesz go spinaczem? Zszyjesz? Włożysz kartki do skoroszytu? W koszulki?
        Co jeszcze dołączysz do dziennika? Może dodatkowe obrazki inspirowane lekturą? Może ciekawostki o autorze spisane na dodatkowych kartkach? Wycinki z gazet nawiązujące do przeczytanych książek? Opowiadania na ich podstawie? Opisy postaci? "Wywiady" z bohaterami?

Na pewno masz wiele wspaniałych pomysłów! Koniecznie je wykorzystaj! Pisz, rysuj, ale przede wszystkim czytaj! A po powrocie (oby szybkim!) do szkoły koniecznie pokaż mi swój dziennik! Będziemy czekać :)

Życzę zdrowia i pasjonujących lektur!

Do miłego zobaczenia!

• Strony dzienniczka do pobrania