• Informacja Dyrektora szkoły dla rodziców

• Informacja dla rodziców

22 marca 2019 r.

W związku z komunikatami prasowymi w mediach, szczególnie na stronach Echa Dnia- wydanie radomskie, pragnę uspokoić rodziców i poinformować,                            iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. szkoła nie będzie zamknięta.

Cześć nauczycieli wyraziła w referendum chęć strajku, który ma się rozpocząć właśnie dnia 8 kwietnia 2019 r..

Dzieci być może nie będą miały zajęć dydaktycznych, ale będą miały zapewnioną opiekę.

Natomiast chcę poinformować, iż dołożę wszelkich starań, aby egzamin gimnazjalistów oraz klasy 8 mógł się odbyć w zaplanowanym terminie, tak aby dzieci miały zapewnioną możliwość rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/ 2020.

• Sukcesy recytatorskie uczniów naszej szkoły !

• W dniu 19 marca 2019 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku  Kultury w Białobrzegach odbyły się Eliminacje Powiatowe trzech konkursów recytatorskich: XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorami konkursów na szczeblu powiatowym byli:  Starostwo Powiatowe
            w Białobrzegach oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach.

Łącznie w eliminacjach ww. konkursów udział wzięło 41 uczestników.

42 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

(trzy kategorie wiekowe: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz VII – VIII i gimnazja)

Osoby nominowane do eliminacji w Warszawie:

- Julia Durczyńska  Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Błotnicy /z klasy II b /

- Julia Zalewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bożem

- Wiktoria Antoszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyśmierzycach

XXXVI Mały Konkurs Recytatorski

(cztery kategorie wiekowe: 5 – 6 lat  - przedszkola i klasy „0”, 7 – 11 lat - klasy I-IV,
            12 – 15 lat - klasy V-VIII oraz 16 lat – gimnazja)

Wyróżnienia:

- Nikodem Pytka – Publiczne Przedszkole Nr 2 w Białobrzegach

- Agata Pośnik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Promnie

- Dominika Sitarek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Białobrzegach

- Stanisław Leśnowolski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Błotnicy / kl.VII /

- Martyna Serafin – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzyniu

Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz trzymamy kciuki za Julkę,  która reprezentować będzie nasz powiat w Warszawie.

• Bal Maleńkolatków 2019r.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Maleńkolatków 2019r. .

Dnia 17 lutego o godzinie 15:00 odbył się „Dzień Maleńkolatka”, w którym uczestniczyły dzieci z całej Gminy Stara Błotnica. Wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Starej Błotnicy pomagali w różnych zabawach dla dzieci, robili zwierzęta z balonów , było także malowanie twarzy. Organizowali również wraz z panią Magdaleną Kucharczyk różne kreatywne zabawy takie jak: podawanie na statku pirackim liny w rytm piosenki, zabawa chustą animacyjną, wchodzenie do jaskini  kolorów, zabawa we fryzjera  i wspólne tańce. Wolontariusze obsługiwali sprzęt nagłaśniający.

• Koło migowe

• Kolejne spotkanie Koła Polskiego Języka Migowego, czyli przyjemne z pożytecznym.

Nauka nowych znaków PJM we wspaniałym towarzystwie i w cudownej atmosferze.

"Dzień dobry. Dzisiaj mamy dużo jedzenia! Smacznego.

Paaa!" #PJM #daktylografia #uczta #nauka i zabawa.

• Konkurs plastyczny "Pingwin"

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny "Pingwin".

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego

„Pingwin”

28 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pingwin” dla przedszkolaków oraz  uczniów kl.0-III.

Do konkursu  wychowawcy  zgłosili  75 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami.

Oceny prac dokonała  powołana  komisja konkursowa  w składzie

p. Agnieszka Strzelczyk,

p. Beata Barcikowska

o. Sebastian Gierszewski

p. Jolanta Szotowicz - sekretarz

ocenili oni prace biorąc pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność tematu pracy z regulaminem
            • estetyka pracy
            • oryginalność
            • samodzielność wykonania

Wyłonili następujących laureatów z każdej kategorii wiekowej:

3- latki – Igor Szot

4- latki – Anastazja Archanowicz

5- latki – Mikołaj Grzelak

6- latki – Lena Sikorska

Klasa I - Oliwia Szot

Klasa IIa – Filip Szatan

Klasa IIb – Aleksandra Szymańska

Klasa III – Aleksandra Dobosz

Za udział w konkursie wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim laureatom i zachęcają do udziału w kolejnych konkursach.

Serdecznie gratulujemy!