• Akcja MEN "Szkoła Pamięta"

• Nasza szkoła włącza się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia. Kulminację akcji zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami mogą, m.in.:

• uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności,
            • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię,
            • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej,
            • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby,
            • odwiedzić groby nauczycieli z danej placówki,
            • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą,
            • zaprosić do szkoły lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami,
            • zorganizować w szkole wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie,
            • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

• Dzień Patrona Szkoły. Ślubowanie Klasy Pierwszej.

• 16 października w naszej szkole obchodzimy dwie bardzo ważne uroczystości: Dzień Patrona Szkoły połączony ze ślubowaniem klasy pierwszej.

W tym roku do grona społeczności szkolnej wstąpiło 14 pierwszaków, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni:  p. Elżbiety Kozyry, zaprezentowali się podczas swojej pierwszej uroczystości. Zaproszeni goście i rodzice, obdarowali najmłodszych uczniów upominkami.

Starsi pod przewodnictwem ojca Sebastiana Gierszewskiego przygotowali wzruszające przedstawienie o losach Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Siwiec podziękowała i pogratulowała wszystkim zaangażowanym w obchody tej ważnej dla naszej szkoły uroczystości.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona Szkoły. Ślubowanie Klasy Pierwszej.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole już poraz trzeci odbyła się WIELKA GALA NAUCZYCIELSKICH OSKARÓW. Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Nauczyciele typowani byli w ośmiu kategoriach. Osoba, która w danej kategorii uzyskały największa liczbę głosów otrzymała Oskara. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

A oto zwycięscy w danej kategorii:

1. NAUCZYCIEL O ZŁOTYM SERCU - Pani Aneta Krawczyk

2. TALENT WSZECHSTRONNY - Ojciec Przemysław Kopa

3. ANIELSKA DUSZA - Ojciec Sebastian Gierszewski

4. SOKOLE OKO - Pani Anna Siwiec

5. MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY - Pan Marek Bąbolewski

6. ARBITER ELEGANCJI - Pani Anna Bąbolewska

7. POGROMCA CZYSTOŚCI - Pani Teresa Pytka

8. SUPER NAUCZYCIEL - Pani Agnieszka Strzelczyk

Następnie Pani Dyrektor wręczyła Nauczycielom NAGRODY DYREKTORA za szczególne osiagnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

• Nagrody Ministra Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznawane zostały również Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

W tym roku wyróżnieniem tym uhonorowano 2 nauczycieli naszej szkoły: Panią Anetę Krawczyk i Panią Jolantę Szotowicz.

Z rąk Ministra Edukacji Narodowej nagrodę odebrała w dniu 11.10.2019 r. Pani Aneta Krawczyk.

W dniu 24.10.2019r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej  odebrała Pani Jolanta Szotowicz z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Aureli Michałowskiej oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej - Sławomira Adamca.