• Podziękowanie Ministra Edukacji za udział w akcji "Szkoła pamięta"

• W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo
            serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta", która miała swój finał w piątek,                      25 października br.
            Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę
            pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie
            tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy
            społeczności.

DO AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA” PRZYŁĄCZYŁO SIĘ PRAWIE 1,3 MLN
            UCZNIÓW ORAZ 108 TYS. NAUCZYCIELI. OTRZYMALIŚMY W SUMIE 11 208
            ZGŁOSZEŃ OD SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem
            za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
            Rzecznik Prasowy MEN

• Spotkanie Wolontariuszy

• 15 listopada w ramach Miedzynarodowego Młodzieżowego Wolontariatu w naszej szkole odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli uczniowie z Ukrainy i Kazachstanu. Opowiadali oni  o kulturze, zwyczajach i  historii swoich krajów.  Wszyscy mieli po 15, 16 lat i uczą się w Radomskich szkołach. Z zaproszonymi gośćmi spotkali się uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach z klas 5- 6 i 7-8.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie Wolontariuszy.

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Z tej okazji każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę związaną z obchodami tego ważnego święta. W tym dniu p. Dyrektor Anna Siwiec wręczyła również nagrody dla uczniów wyróżnionych w konkursie "Kokarda Narodowa".

O godzinie 11.11 włączając się w akcję MEN "Szkoła do hymnu" cała nasza społeczność odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - Hymnu Narodowego.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada - Święto Niepodległości.

• Konkurs "Kokarda Narodowa"

• W naszej szkole dn. 07.11.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu  „Kokarda narodowa” dla klas I - III i IV - VIII. Przedmiotem konkursu było wykonanie kokardy narodowej, w dowolnym formacie, wybraną przez uczestników techniką plastyczną. Głównymi celami konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja wśród uczniów pamięci o świętach narodowych.

Laureaci i wyróżnieni konkursu otrzymali nagrody.

WYNIKI KONKURSU TECHNICZNEGO

Kategoria I-III

I miejsce: Jędrzej Wójcik II

II miejsce: Klaudia Gościnna III a

III miejsce: Maja Kucharczyk I

Wyróżnienia:

Szymon Sobień I

Szymon Wieteska III a

Wiktoria Wieteska I

Kategoria IV-VIII

I miejsce: Marszałek Katarzyna VI a

II miejsce: Wójcik Martyna VI b

III miejsce: Archanowicz Julita IV, Karolina Wieteska VIII

Wyróżnienia:

Dominik Zbiciak VI a

Sobieraj Agnieszka VII

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Robert Kierzkowski;

Aneta Krawczyk

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Kokarda Narodowa".

• Próbna Akcja Ewakuacyjna

• W październiku w naszej szkole została przeprowadzona próbna akcja ewakuacyjna. Pomimo dużego stresu wszyscy uczniowie zachowali zimną krew i nie zapomnieli o podstawowych zasadach obowiązujących w budynku szkoły podczas ewakuacji.