• „UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI –
        DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

AKCJA „BOOKCROSSING” W NASZEJ SZKOLE

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest propagowanie idei Bookcrossingu.

Od  22 listopada 2017r. uruchomiłyśmy  w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową.

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to tak zwane „uwalnianie książki” z domowej półki.

Bookcrossing:

• pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,
        • daje szanse na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup,
        • inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów.

Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają

Jak będziemy organizować BOOKCROSSING w naszej szkole?:

1. Reklamowanie idei Bookcrossingu poprzez ogłoszenia, ulotki oraz informacje na stronie internetowej.
        2. Uroczyste otwarcie półki bookcrossingowej:
        3. Tworzenie „magicznej półki” na korytarzu przed biblioteką .
        4. Tydzień czytania uwalnianych książek .

bookcrossing1

„DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKĄ JEST LEPSZE
        OD JEJ POSIADANIA”

REGULAMIN TWORZENIA „MAGICZNEJ PÓŁKI”

1. Magiczna półka powstanie na korytarzu szkolnym.
        2. Na półkach zostaną wyłożone książki, które uczniowie za zgodą rodziców przyniosą do szkoły w celu przekazania innym.
        3. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie książki z naszego regału.
        4. Książki należy przynosić do biblioteki szkolnej i zgłosić swój udział w akcji paniom bibliotekarkom.
        5. Książki będą uwalnianie przez cały rok szkolny.
        6. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.
        7. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.
        8. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
        9. Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.
        10. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!
        11. Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

ZAPRASZAMY!!! PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI I CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ…………….

Beata Nowak

Anna Bąbolewska