• WIELOPOZIOMOWA DRUŻYNA HARCERSKA „ORŁY”

„...Harcerzem być, to wcale nie wada, Harcerzem być, każdemu wypada…”

Drużyna Harcerska „Orły” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Starej Błotnicy powstała jesienią 2013 roku. Drużyna liczy 25 harcerzy- uczniów szkoły, którzy poznają ideały i tradycje harcerskie, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz uczą się jak pomagać innym.

Harcerze spotykają się na zbiórkach w środy o godz. 16: 15 (dwa razy w miesiącu), gdzie uczą się Prawa Harcerskiego, piosenek, pląsów oraz okrzyków harcerskich. Spotkania są okazją do poznania nowego środowiska, nawiązania serdecznych, rówieśniczych kontaktów, pozwalają poszerzyć zainteresowania dzieci, a przede wszystkim stwarzają okazję do zdrowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

Opiekę nad harcerzami sprawują drużynowi: Joanna Celuch
        i Mateusz Żupiński.

Harcerze systematycznie i solidnie realizują zadania wynikające z Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Biorą czynny udział w zlotach hufcowych na których zajmują czołowe miejsca, zawsze godnie reprezentując szkołę.

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY BYLI LUB BĘDĄ HARCERZAMI: CZUWAJ!!!

Aktualne informacje znajdują się na naszej stronie:

• brak danych