• Pożegnanie zimy

• 21 marca 2018 r. , aby tradycji stało się zadość, 5-latki spaliły kukłę marzanny. Wszyscy z nadzieją oczekują na prawdziwą wiosnę.

„Zgiń, przepadnij , zimo i nie wracaj do nas,

Na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona.”

• Dzień Kobiet  to tradycyjnie- życzenia i upominki, a potem poczęstunek.

• Dzień Babci i Dziadka

• 15 lutego 2018 r. w oddziałach przedszkolnych w Starym Kadłubie odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsza grupa zaprezentowała taniec pt. „Babuszki staruszki”  a 5-latki wystąpiły w przedstawieniu wg Natalii Usenko pt. „Królewna Gburka”  oraz zaśpiewały piosenkę. Wszystkie dzieci wręczyły też ukochanym dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Goście dopisali, przy stołach było ciasno, ale atmosfera wyjątkowa.

Dziadkowie to wielki skarb. Spotkanie z wnukami to dobra okazja, by podtrzymać tradycję i więzi między pokoleniami. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z Dnia Babci i Dziadka

• Spotkanie z władzami gminy

• Przed feriami zimowymi w budynku oddziałów przedszkolnych odbyło się spotkanie władz Gminy Stara Błotnica z Rodzicami. Wójt M. Kozdrach oraz sekretarz S. Korgul przedstawili sprawozdanie dotyczące działań w ramach projektów unijnych ("Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy...") oraz remontu tegoż budynku.  W planach na najbliższe miesiące będzie wykonanie parkingu przed przedszkolem oraz remont łazienki.
            Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze ze zdjęciami przedstawiającymi zmodernizowane placówki.

• Wigilia

• Nie zapominając o Świątecznych tradycjach dzieci z przedszkola również łamały się opłatkiem podczas wspólnej Wigilii.

zdjęcia - Wigilia

• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

•

Trwają przygotowania do świąt. W grupie 5-latków, dzięki pomocy mam, dzieci robiły ozdoby choinkowe z masy porcelanowej. Praca dała przedszkolakom wiele satysfakcji. Teraz trzeba tylko poczekać aż wszystko wyschnie i zostanie zawieszone na świątecznym drzewku.

zdjęcia - ozdoby z masy porcelanowej

zdjęcia - ozdabiamy pierniki

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci -Pluszowy Miś. Przedszkolaki przyniosły w tym dniu swoje ukochane przytulanki i dowiedziały się, dlaczego taki dzień ustanowiono. Trudno sobie wyobrazić dziecko,które nie ma swojego wiernego towarzysza i powiernika tajemnic, do którego chętnie się przytula. Nawet po wielu latach taka zabawka zawsze będzie skłaniać do ciepłych wspomnień z dzieciństwa.

zdjęcia - Dzień Pluszowego Misia

• Dzień Chłopaka

• 29 września 2017 r. w przedszkolu tradycyjnie dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich zbliżającego się święta. Oczywiście były też upominki i wspaniała wspólna zabawa.

zdjęcia - Dzień Chłopaka