• Powracamy do tradycji!

    Jeszcze kilkanaście lat temu  ze Świętami ( nie tylko Bożego Narodzenia) kojarzyło nam się obowiązkowe wysyłanie kartek . Dla każdego wymyślaliśmy inne życzenia i dopisywaliśmy coś od siebie.

    Możliwość złożenia indywidualnych życzeń noworocznych i świątecznych dostarczała nam wielu pozytywnych emocji i nie traktowaliśmy tego w żaden sposób jako niepotrzebny obowiązek. Do czasu, kiedy nasze życie zaczęło się zmieniać i nabrało szybszego tempa.

    Jednym ze sposobów składania życzeń stało się zastępowanie tradycyjnych kartek świątecznych kartkami w formie elektronicznej i SMS-ami . Często życzenia przesyłamy sobie na różnych portalach społecznościowych.  Jest to o wiele prostsze i nie wymaga czasu. To wszystko spowodowało, że tradycyjne kartki odeszły już w zasadzie w niepamięć.

    Dzisiaj niestety jeszcze jedynie starsi- nasze babcie i dziadkowie silą się na wypisywanie tradycyjnych życzeń.

    Dlatego spotkaliśmy się na wspólnym pisaniu świątecznych życzeń w  naszej szkolnej bibliotece. Taki powrót do „staroświeckich” form wyrażania życzliwości, przyjaźni i pamięci w obecnych czasach wydaje się szczególnie istotny. Chociaż raz do roku odłożyliśmy na bok technikę, aby piórem i sercem napisać życzenia do osób bliskich . Życzenia pełne dobroci i ciepła, pisane WŁĄSNĄ RĘKĄ !!!

   • Lista galerii

   • Powracamy do tradycji....
    Powracamy do tradycji....
    19
   • 0
   • Podstawowe zdjęcia
    Podstawowe zdjęcia
    0