Plan zajęć

        • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy - OLIMPUS
          • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy - OLIMPUS

          • W marcu 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II
            w Starej Błotnicy odbył się konkurs z języka angielskiego pod nazwą Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS, sesja wiosenna. Konkurs przeprowadziła pani Aneta Wojcieszek. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów szkoły z klas V – VIII.

            Lista uczestników:

            klasa V                      

            Sofia Lisovska,

            Daniel Pośnik

            Klasa VI                    

            Bartosz Kościelnik

            Oliwia Szot

            Laura Ofiara

            Gabriela Kaleta

            Klasa VII                   

            Igor Kaczor

            Klasa VIII                 

            Lidia Nowak

            Zuzanna Piasta

            Aleksandra Dobosz

            Piotr Pośnik

            Konkurs miał formę testu z pytaniami zamkniętymi, gdzie należało wskazać wszystkie możliwe poprawne odpowiedzi. Tylko przy pełnym wskazaniu poprawnych odpowiedzi uczeń zdobywał punkty za zadanie. Jeśli wskazał błędną odpowiedź, bądź nie zaznaczył choć jednej poprawnej odpowiedzi, uzyskiwał punkty ujemne i jego wynik pomniejszano o te punkty. Uczestnik za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywał 1 punkt, za błędną -1 punkt. Zaznaczenie pola Brak odpowiedzi przy danym pytaniu oznaczało wstrzymanie się ucznia od udzielenia odpowiedzi. Uczeń wówczas otrzymywał 0 punktów za dane pytanie. Stosując powyższe zasady za jedno pytanie uczeń maksymalnie mógł uzyskać 4 punkty, a minimalnie -4 punkty.

            W maju szkoła otrzymała wyniki uczniów. Miło nam poinformować, że spośród wszystkich uczestników w Polsce, nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki i miejsca w konkursie.

            Lidia Nowak, uczennica pana Mateusza Żupińskiego, zdobyła 14 miejsce w Polsce, z wynikiem 206 punktów, na 1377 uczestników z klasy ósmej, a Daniel Pośnik, uczeń pani Anety Wojcieszek, zdobył 17 miejsce w Polsce, z wynikiem 204 punkty, na 3239 uczestników z klasy piątej w kraju.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów kolejnych konkursach.

        • Czwórbój Lekkoatletyczny
          • Czwórbój Lekkoatletyczny

          • 10 maja na boisku lekkoatletycznym  PSP w Suchej odbył się finał powiatowy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60m i biegu wytrzymałościowym dz. 600m; chł. 1000m. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół w kategorii chłopców:  Podlesie Duże, Stary Gózd, Promna, Białobrzegi, Olkowice, Stara Błotnica i Sucha i 6 szkół w kategorii dziewcząt: Podlesie Duże, Stary Gózd, Promna, Białobrzegi, Stara Błotnica i Sucha.

            Drużynowo nasze dziewczęta zajęły II miejsce.

            Skład drużyny dziewcząt: Zygarska Julia, Boczek Lena, Kazana Julia, Błaszczyk Gabriela, Frączek Marcelina, Kaleta Gabriela.

            Natomiast nasi chłopcy drużynowo okazali się najlepsi.

            Skład drużyny chłopców: Pośnik Daniel, Wójcik Jędrzej, Michalczewski Igor, Pająk Franciszek, Walczak Bartłomiej, Michalak Damian

            Indywidualnie w kategorii chłopców najlepszy był nasz reprezentant – Jędrzej Wójcik a Igor Michalczewski drugi.

            W kategorii dziewcząt indywidualnie najwyżej uplasowała się Julia Kazana - VI miejsce, a tuż za nią Julia Zygarska – VIII miejsce.

            Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt wzięli udział na szczeblu międzypowietowym, które odbyły się w MOSiR w Radomiu 21 maja. Tam dziewczęta zajęły IV miejsce a chłopcy V miejsce.

            Gratulujemy!!!

        • Trójbój lekkoatletyczny
          • Trójbój lekkoatletyczny

          • Trójbój Lekkoatletyczny

            I mamy kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem w Trójboju Lekkoatletycznym. 7 maja na boisku lekkoatletycznym  PSP w Suchej zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 60m.

            Nasze dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce, oraz w klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Klaudia Durczyńska a trzecie miejsce zajęła Iza Grzyb.

            Skład drużyny dziewcząt: Durczyńska Klaudia, Grzyb Iza, Rudecka Kinga, Szymanowicz Klaudia, Archanowicz Anastazja.                   

            Tylko jeden stopień niżej uklasyfikowali się chłopcy, zajmując drużynowo        II miejsce. Indywidualnie  to znowu reprezentant naszej szkoły był najlepszy – Bartek Dygant.

            Skład drużyny chłopców: Dygant Bartłomiej, Marzec Wiktor, Grzelak Mikołaj, Szymański Filip, Pośnik Sebastian.

             

            Gratulujemy!!!

        • Indywidualne biegi przełajowe
          • Indywidualne biegi przełajowe

          • Najpierw finał powiatowy w lesie w Białobrzegach 5 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowała 26 osobowa ekipa. W każdej kategorii biegowej, do następnego etapu kwalifikowało się 10 osób.

            Oto wyniki:                                                                                                                                              

            kl. IV i młodsi

            Durczyńska Klaudia            II miejsce

            Boczek Łucja - 17 miejsce; Szymańska Amelka - 20 miejsce; Błaszczyk Tymoteusz – 17 miejsce; Kapusta Michał – 13 miejsce; Grzelak Mikołaj – 15 miejsce; Pośnik Sebastian – 8 miejsce

            kl. V 

            Pośnik Daniel            III miejsce

            Boczek Lena – 10 miejsce; Kucharczyk Maja – 15 miejsce

            kl. VI

            Wójcik Jędrzej          II miejsce

            Pająk Franciszek      IV miejsce

            Kazana Julia – 9 miejsce; Błaszczyk Gabriela – 11 miejsce; Zygarska Maja – 12 miejsce

            kl. VII

            Durczyńska Julia       I miejsce

            Nowakowska Julia    III miejsce

            Szymańska Lena       IV miejsce

            Kapusta Mateusz       IV miejsce

            Siurnik Antonina – 10miejsce

            Do następnego etapu- finału międzypowiatowego zakwalifikowało się 12 osób. Zawody te odbyły się na błoniach w Jedlińsku 12 kwietnia.

            Najlepiej zaprezentowali się:

            V miejsce - Julia Durczyńska

            V miejsce – Klaudia Durczyńska (PK)

            VII miejsce – Jędrzej Wójcik

            i to oni reprezentowali naszą szkołę, gminę, powiat na szczeblu mazowieckim w Kamionie 19 kwietnia             

            (Jula Durczyńska - 32 miejsce; Jędrzej Wójcik - 25 miejsce)

             

            Gratulujemy!!!

          • Ekopracownia

          • Nowa Ekopracownia to przestrzeń, która pozwoli uczniom zgłębiać wiedzę na temat organizmu człowieka, zjawisk fizycznych, geograficznych i przemian chemicznych. Jednocześnie umożliwi praktyczne działanie w tym zakresie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych. Tutaj uczniowie będą eksperymentować, badać, rozwijać kreatywność i znajdować nowe sposoby, by żyć mając zawsze na uwadze ochronę naszej planety . W ramach działań  Ekopracowni odbyły się doświadczenia wykonane dla młodszych klas, w których udział wzięli uczniowie klasy 8. Harmonogram działań w nowej pracowni uwzględnia nie tylko zajęcia lekcyjne, ale również zajęcia dodatkowe oraz inne przedsięwzięcia tj. happeningi, akcje plakatowe, sadzenie roślin itp. mające na celu poszerzenie wiedzy na temat nowoczesnych technologii i różnorodnych nowatorskich rozwiązań.

          • Park Rozrywki „Stacja Grawitacja” w Warszawie

          • Klasa 6 w ramach klasowego Dnia Kobiet postanowiła pojechać na wycieczkę. Wybraliśmy aktywny sposób  świętowania tego dnia. Pojechaliśmy do Parku Rozrywki „Stacja Grawitacja” w Warszawie. To wspaniałe miejsce do aktywności fizycznej. Znajduje się tam zarówno park linowy jak i park trampolin , ścianka wspinaczkowa czy gry interaktywne.  Miejsce godne polecenia, a My super spędziliśmy tam czas.

            Nowa galeria Park Rozrywki „Stacja Grawitacja” w Warszawie została dodana do albumu fotograficznego

        • Mistrzostwa Powiatu w mini piłce koszykowej i Piłce Koszykowej
          • Mistrzostwa Powiatu w mini piłce koszykowej i Piłce Koszykowej

          • 14 lutego 2024 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Białobrzegach, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Do turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców przystąpiły po trzy reprezentacje szkół z terenu Powiatu Białobrzeskiego – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu.

            Hasłem przewodnim tegorocznych Mistrzostw Powiatu w mini piłce koszykowej jest niewątpliwie - jak na Dzień Świętego Walentego przystało – wyrażenie „Z miłości do sportu”. Zamiłowanie do piłki koszykowej, umożliwiło rozegranie meczów na bardzo wysokim poziomie.

            Na skutek pasjonującej rywalizacji, Mistrzem Powiatu w obydwóch kategoriach została PSP im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu. II miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach. Na III miejscu uplasowała się PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy. II miejsce w kategorii chłopców otrzymali Uczniowie PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy, a III miejsce otrzymali Zawodnicy PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach.

            Dzień później, 15 lutego 2024 r., rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach sportowych uczestniczyło sześć drużyn z trzech zwycięskich na etapie eliminacji gminnych szkół, tj. PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach, PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy oraz PSP im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu.

            Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:

            I miejsce – PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach

            II miejsce – PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy

            III miejsce – PSP im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu

            Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców przedstawia się następująco:

            I miejsce – PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach

            II miejsce PSP im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu

            III miejsce – PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy

            Najlepszą Zawodniczką Turnieju ogłoszono Lidię Nowak – uczennicę PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy. Tytuł Najlepszego Zawodnika otrzymał Igor Sikorski – uczeń PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach.

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

             

        • Gminny Mikołajkowy Turniej "Dwa ognie"
          • Gminny Mikołajkowy Turniej "Dwa ognie"

          • Już tradycją stało się, że na mikołajki w PSP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Starej Błotnicy organizowany jest Gminny Mikołajkowy Turniej „Dwa ognie”. W tym roku odbył się on 7 grudnia a w rozgrywkach udział wzięły drużyny ze Starego Gozdu, Starych Siekluk i Starej Błotnicy. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach /dziewcząt i chłopców/ systemem „każdy z każdym” i przebiegał w bardzo miłej, sportowej atmosferze.Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, nagrody rzeczowe oraz medale w zależności od zdobytego miejsca.                                                                                                                             

            Klasyfikacja w kat. dziewcząt:                                                                                                             

            I miejsce - Stara Błotnica                                                                                                                                     

            II miejsce - Stary Gózd                                                                                                                              

            III miejsce - Stare Siekluki

             

            Klasyfikacja w kat. chłopców:                                                                                                               

            I miejsce - Stara Błotnica                                                                                                                                   

            II miejsce - Stary Gózd                                                                                                                                     

            III miejsce - Stare Siekluki                                                                                                                                     

            Bardzo cieszymy się, że bez przeszkód można było zorganizować turniej mikołajkowy „Dwa ognie”. Aktywność fizyczna jest bardzo dobrym sposobem rozładowania napięcia, wyładowania złej energii, agresji. Podczas aktywnego spędzania czasu wytwarzają się endorfiny - hormon szczęścia. Wdrażając uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego sprawiamy, że dzieci stają się bardziej sprawni fizycznie, przeciwdziałamy również innym niepożądanym zachowaniom m.in. zbyt długie korzystanie z telefonu, komputera czy otyłość, którą coraz częściej zauważamy u dzieci i młodzieży. Uczymy również zasad współpracy w grupie, wdrażamy zasady fair play.                                                                                                                                                                        

             

            Organizator turnieju: nauczyciel wych. fiz. Agata Szatan

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • Samorząd Uczniowski oraz dziewczęta klasy 7b pod opieka pani Agaty Szatan- opiekuna SU przygotowali salę na zabawę andrzejkową. Zadbali również o wróżby i konkursy.

        • Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego  „Orzeł Biały”
          • Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego „Orzeł Biały”

          •  

             

            Kategoria 0-III

            I miejsce: Anastazja Archanowicz III

            II miejsce: Wiktoria Boczek III

            III miejsce: Marcel Kaszuba III, Hanna Figowicz III,  

            Wyróżnienia:

            Aleksander Sobień I                         

            Kacper Boczek I                               

             

            Kategoria IV-VIII

            I miejsce: Julita Archanowicz VIII                   

                        II miejsce: Mikołaj Grzelak IV

            III miejsce:  Maja Kucharczyk V

            Wyróżnienia:

            Julia Zygarska V                                                        Oliwia Szot VI

            Gabriela Błaszczyk V

             

             

            Komisja sędziowska:

            Anna Siwiec, Mateusz Żupiński, Aneta Mizera, Katarzyna Smagowska, Robert Kierzkowski

        • Upowszechnianie telefonów zaufania
          • Upowszechnianie telefonów zaufania

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie w Państwa szkole/placówce załączonej informacji o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

            Zależy nam, aby w ramach kampanii informacyjnej w szkołach i placówkach, do dzieci i młodzieży dotarła informacja o infoliniach, które im pomagają.

             

            Z wyrazami szacunku 

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej 

          • Podziękowanie za udział w akcji Szkoła pamięta"

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. 

      • brak danych