W dniu 27 lutego w murach naszej szkoły odbyła zabawa karnawałowa dla uczniów z klas I-III i dzieci przedszkolnych. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, udekorowana tematyczną dekoracją, kolorowymi balonami i serpentynami. Jak zwykle mogliśmy podziwiać piękne stroje karnawałowe. Samorząd uczniowski zapewnił wiele atrakcji najmłodszym, zorganizował wiele konkursów i zabaw. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie naszej szkoły. Wszyscy bawili się znakomicie w rytmach różnorodnej muzyki.
Plan zajęć
Zabawa karnawałowa 27 luty
- 9
Tenis stołowy
4 marca 2025r. w szkole w Starym Goździe odbył się turniej powiatowy w tenisie stołowym klas VI- IV w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięło siedem zespołów chłopców i sześć zespołów dziewcząt ze szkół z powiatu białobrzeskiego.
Dwa zespoły, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców awansowało dalej. Międzypowiat odbędzie się w Jedlińsku a weźmie w nim udział:
kat. dziewcząt
I miejsce Stary Gózd
II miejsce Stara Błotnica (Durczyńska Klaudia, Boczek Lena)
kat. Chłopców:
I miejsce Stara Błotnica (Marzec Wiktor, Dygant Bartek, Kapusta Michał)
II miejsce Stary Gózd
Najlepszym zawodnikiem/zawodniczką turnieju został Wiktor Marzec ze Starej Błotnicy i Barszcz Julia ze Starego Gozdu.
26
FINAŁ POWIATOWY W PIŁCE KOSZYKOWEJ
Eliminacje powiatowe klas 7-8 w kategorii dziewcząt i chłopców odbyły się również w Białobrzegach 26 lutego. W zawodach udział wzięły drużyny ze Starej Błotnicy, Białobrzegów i Stromca. Po bardzo zawziętej i niezwykle wyrównanej walce, klasyfikacja końcowa wygląda następująco.
Kategoria dziewcząt:
I miejsce Stromiec
II miejsce Białobrzegi
III miejsce Stara Błotnica (Błaszczyk Gabriela, Bukowska Natalia, Kaleta Gabriela, Szot Oliwia, Fercho Zofia, Jagodzińska Natalia, Michalczewska Julia, Nowakowska Julia, Pietrzak Maja, Szymańska Lena, Siurnik Antonina)
Kategoria chłopców:
I miejsce Stromiec
II miejsce Stara Błotnica (Jakubiak Jakub, Michalczewski Igor, Wójcik Jędrzej, Kaczor Igor, Kopycki Jakub, Mach Jakub, Wieczorek Mateusz, Wieteska Kamil, Kapusta Mateusz, Szatan Filip, Bystrzycki Stanisław)
III miejsce Białobrzegi
31
KOSZYKÓWKA
Finał Gminny w mini piłce koszykowej (kl.5-6) i piłce koszykowej (kl.7-8) odbył się 19 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Sieklukach. Tam zwyciężyliśmy w trzech kategoriach i awansowaliśmy na szczebel powiatowy: dziewczęta kl. 5-6, dziewczęta kl. 7-8 i chłopcy kl. 7-8.
Już dzień później odbył się finał powiatowy w Białobrzegach, gdzie nasza młodsze dziewczyny zdobyły III miejsce.
Starsze grupy swój powiat rozegrają 26 lutego.
Skład drużyny dziewcząt kl. 5-6
Zygarska Julia, Kucharczyk Maja, Fercho Weronika, Wieteska Wiktoria, Jaworska Alicja, Grochala Natalia, Durczyńska Klaudia, Grzyb Iza, Rudecka Kinga, Romanowska Amelka.
16
Leczenie Stasia Zielińskiego
Szanowni Państwo, dzięki Państwa i uczniów zaangażowaniu w kiermasz charytatywny udało się zebrać na leczenie Stasia Zielińskiego kwotę 1903 zł. Dołożyliśmy naszą cegiełkę dla Małego bohatera.
Egzamin ósmoklasisty – materiały dla uczniów z matematyki
Zestaw materiałów pomocnych w usystematyzowaniu wiedzy i przygotowaniu się do egzaminu ósmoklasisty z MATEMATYKI. Przykładowe arkusze egzaminacyjne, arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty, pomocne adresy stron edukacyjnych.
Interaktywne arkusze z egzaminu ósmoklasisty – Centralna Komisja Egzaminacyjna:
Egzamin ósmoklasisty z kwietnia 2019 roku
Próbny egzamin ósmoklasisty z grudnia 2018 roku
Pokazowy egzamin ósmoklasisty z grudnia 2017 roku
Arkusze powtórkowe – Centralna Komisja Egzaminacyjna:
Arkusz powtórkowy nr 1/2020 (potęgi o podstawach wymiernych i pierwiastki)
Arkusz powtórkowy nr 2/2020 (wyrażenia i sumy algebraiczne)
Arkusz powtórkowy nr 3/2020 (obliczenia procentowe)
Arkusz powtórkowy nr 4/2020 (równania z jedną niewiadomą)
Arkusz powtórkowy nr 5/2020 (proporcjonalnosc prosta,oś liczbowa, układ współrzędnych)
Arkusz powtórkowy nr 6/2020 (własności figur geometrycznych na płaszczyźnie, wielokąty)
Arkusz powtórkowy nr 7/2020 (geometria przestrzenna)
Arkusz powtórkowy nr 8/2020 (kombinatoryka, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka opisowa)
WEBINARY:
Pi-stacja – cykl webinarów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty z matematyki:
LICZBY NATURALNE, CAŁKOWITE I UŁAMKI
RÓWNANIA. PROPORCJONALNOŚĆ PROSTA.
OBLICZENIA PRAKTYCZNE. KOMBINATORYKA. PRAWDOPODOBIEŃSTWO
Materiały dodatkowe:
NOWA ERA:
Sytuacja epidemiologiczna polio
Wigilia szkolna
- 14
Gminny Mikołajkowy Turniej w Dwa Ognie
Już tradycją stało się, że na początku grudnia w szkole w Starej Błotnicy odbywa się Gminny Mikołajkowy Turniej w "Dwa ognie". Są to zawody dla najmłodszych dzieci (klasy 4 i młodsi). W tegorocznym turnieju, który odbył się 12 grudnia udział wzięło 66 zawodników z trzech szkół: Starego Gozdu, Starych Siekluk i Starej Błotnicy. Zawody przebiegały w miłej atmosferze z zachowaniem zasad fair play ale nie zabrakło również rywalizacji, łez radości czy porażki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna ze Starej Błotnicy, drugie miejsce Stary Gózd i trzecie Stare Siekluki. W kategorii chłopców, po bardzo zawziętej rywalizacji wygrali chłopcy że Starego Gozdu, drugie miejsce przypadło Starej Błotnicy a trzecie Starym Sieklukom. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, zgodnie ze zdobytym miejscem, dla drużyny dyplom oraz zestaw do badmintona i piłkę siatkową.
Wdrażając uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego sprawiamy, że stają się bardziej sprawni fizycznie, przeciwdziałamy otyłości i innym niepożądanym zachowaniom np. agresji fizycznej czy słownej, zbyt długim korzystaniu z telefonu, komputera. Uczymy również zasad współpracy w grupie, wdrażamy zasady fair play.
18
Szkoła do hymnu 2024.
Program profilaktyczny "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"
Program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW jest propozycją odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wśród uczniów i uczennic, rodziców i nauczycieli na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.
Ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy, których zadaniem jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym, w tym wzmocnienie poczucia sprawczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz pierwsza pomoc psychologiczna (PPP) – w pierwszym półroczu; oraz higiena cyfrowa i bezpieczeństwo w sieci – w drugim półroczu.
16.10.2024 - DZIEŃ PAPIESKI I DZIEŃ NAUCZYCIELA
- 29
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Po zakończonej Mszy Św. dalsza część uroczystości odbędzie się w sali gimnastycznej.
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
4-dniowa wycieczka Kotlina Kłodzka - Republika Czeska
W dniach 4 – 7 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce Kotlina Kłodzka – Republika Czeska pod opieką p. Agnieszki Strzelczyk, p. Anety Mizery i p. Roberta Kierzkowskiego.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Kopalnię Złota w Złotym Stoku („Sztolnia Gertruda, „Sztolnia Czarna Górna” z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem (8 m wysokości) oraz „Sztolnia Czarna Dolna”, z której wyjeżdża się Pomarańczowym Tramwajem. Uczniowie mogli podziwiać bajkowy świat stworzony pod ziemią (gnom, szalony alchemik oraz postać górnika)
Drugiego i trzeciego dnia w Republice Czeskiej zwiedzali Skalne Miasto (skały Adrszpaskie) - fantastyczny kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury i będący fragmentem Gór Stołowych w Czechach, odbyli rejs po Adrszpaskim jeziorku z wysłuchaniem fantastycznych legend, widzieli Wodospad Karkonosza. Zwiedzali Jaskinie Punkvy i Przepaść Macocha, odbyli kolejny rejs elektryczną łodzią tym razem w jaskiniach, wjeżdżali kolejką linową.
W drodze powrotnej ostatniego dnia zwiedzali zoo we Wrocławiu wraz z Afrykarium
36
Lekturowe inspiracje
Sprawozdanie z innowacji „Lekturowe inspiracje”- Agnieszka Kucharczyk
Rok szkolny 2023/2024
Innowacja miała zachęcić i zmotywować uczniów klas 4-6 do uważnego, aktywnego, celowego i krytycznego czytania utworów literackich, a także zaangażować uczniów w kreatywne omawianie lektury z wykorzystaniem elementów rywalizacji, działania zespołowego, funkcjonowania w grupie oraz pokazania, że nowoczesne metody i formy pracy służą podwyższeniu jakości edukacji, nauki i ćwiczenia umiejętności. Realizacja miała wpływ na poprawę wyników kształcenia literackiego, swobodne posługiwanie się zagadnieniami związanymi z lekturami obowiązkowymi. Głównym założeniem było przede wszystkim zachęcanie do czytania lektur, pokazanie, że lektura nie musi być nudna i straszna, że może inspirować do twórczych działań.
Uczniowie poznawali kolejne lektury według ustalonego w klasach harmonogramu. Początkowo każda kolejna książka omawiana była z wykorzystaniem innej metody, formy, techniki (szczególnie w klasie 4), dzięki czemu uczniowie mieli szansę poznać różne, nieszablonowe sposoby pracy z utworem literackim. Wraz z nabyciem/rozwojem umiejętności uczniowie sami decydowali, jaką formę wybiorą, np. lapbook, lekturę w pudełku, na wieszaku, profile facebookowe postaci literackich, makiety, gry itp. Nauczyciel jasno określał kryteria sukcesu, wspólnie ustalany był dokładny plan pracy z lekturą, ewentualny skład grup, termin, sposób prezentacji wyników. W trakcie wykonania zadania udzielał dodatkowych wyjaśnień , podpowiedzi. Na zakończenie dzieci zawsze prezentowały swoje osiągnięcia.
2463
Działalność wolontariatu
Zgodnie z ideą wolontariatu wolontariusze wraz z opiekunami organizowali i realizowali różne przedsięwzięcia. Podejmowana przez uczniów aktywność wypływała pozytywnie na rozwój ich osobowości oraz kształcenie postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, dostarczała alternatywnych form spędzania wolnego czasu. W tym roku szkolnym aktywnie uczestniczyło w Wolontariacie 43 uczniów z klas V – VIII.
W trakcie całego roku Szkolny Klub Wolontariatu podjął się organizacji następujących przedsięwzięć:
- udział wolontariuszy w zbiórkach przy parafii w Starej Błotnicy
- organizacja poczęstunku na Dzień Edukacji Narodowej, przy akcji Narodowe Czytanie, pomoc przy Pierwszym Gminnym Koncercie Pieśni Patriotycznych,
- pomoc w przygotowaniu dekoracji na każdą szkolną uroczystość,
- akcja Dzieci pomagają dzieciom– zbiórka prezentów (zabawki, artykuły papiernicze, książki itp. na rzecz dzieci przebywających w szpitalu
- zbiórka karmy i innych akcesoriów dla zwierząt
- akcja „Znicz”, coroczne sprzątanie grobów, miejsc pamięci; tu również zaangażowanie
w ministerialną akcję: Szkoła pamięta
- we współpracy z SU konkurs „Wieniec” i złożenie wieńców i zniczy pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej w Starej Błotnicy , pomnikiem Patrona
- animacje i pomoc przy organizacji, opiece nad młodszymi uczniami w czasie szkolnych zabaw, imprez (m. in.: andrzejki, choinka; szkolny festyn z okazji Dnia Rodziny), a także organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Błotnicy „Balu Maleńkolatów”
- zorganizowanie akcji Słodki Kiermasz w ramach realizacji projektu Szkoła Wrażliwych Serc (zbiórka funduszy na rzecz dofinansowania obiadów dla dzieci w Afryce);
- prowadzenie dodatkowych zajęć zleconych (dekoracja sal, opieka nad uczniami w czasie przerw – czytanie książek, gry i zabawy - w ramach współpracy z nauczycielami klas młodszych; pomoc a nauce)
– zbiórka na rzecz chorej Mai Figury – słodki kiermasz, loteria
- akcja „Góra grosza” – wspólnie z SU
- pomoc osobom starszym mieszkającym w najbliższym otoczeniu uczniów.
Uczniowie - wolontariusze nauczyli się niesienia bezinteresownej pomocy na co dzień. Wykonanie poszczególnych zadań wniosło w ich życie wiele radości i przyczyniło się
do osobistej satysfakcji.
Wolontariusze, szczególnie którzy kończą naukę w naszej szkole, otrzymają dodatkowe punkty na świadectwie za wzorowe wywiązanie się z powierzonych im zadań.
Wnioski do dalszej pracy:
• Kontynuować działania w ramach wolontariatu, opierając się na wartościach uniwersalnych, promować ideę pomagania w środowisku szkolnym i lokalnym.
• Wzmacniać właściwe zachowania uczniów, równocześnie rozwijając ich zainteresowania
i zdolności, dając możliwości sprawdzenia się w różnych formach pomagania.
• We współpracy z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami uczniów aktywizować dzieci
i młodzież do udziału w wolontariacie stałym i akcyjnym.
• Współpracować z instytucjami wspierającymi wolontariat.
• Na początku roku szkolnego informować rodziców potencjalnych wolontariuszy o zasadach obowiązujących w Szkolnym Klubie Wolontariatu – ważne jest, aby rodzice mieli jasność,
na czym polega organizowany w szkole wolontariat.
Dziękujemy Wolontariuszom za pracę w tym roku szkolnym, wszystkim osobom, które wspierały nasze działania. Życzymy udanego wypoczynku.
Opiekun SzKW:
Agnieszka Kucharczyk
89
Piknik Czytelniczy uczniów klasy III
11 czerwca 2024 r. po raz trzeci odbył się Piknik Czytelniczy z udziałem P. Wójta Marcina Kozdracha, P. Dyrektor Anny Siwiec oraz gościa specjalnego redaktor TVP Marty Siurnik- byłej absolwentki naszej szkoły. Dzieci wykonały dekoracje, plakaty zachęcające do czytania książek, a rodzice zadbali o poczęstunek. P. redaktor czytała fragment ulubionej książki z dzieciństwa, a dzieci odgadywały jej tytuł. Uczniowie również czytali urywki z lektur. Były zabawy – kalambury, wyścig po książkę, przeciąganie liny oraz zabawa kółkiem hula hop. Po zabawach uczniowie otrzymali pamiątkowe książki i udali się na poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, a szczególnie gościowi specjalnemu p. Marcie Siurnik, która mimo napiętego grafiku pracy w telewizji znalazła czas aby bawić się z nami.
25
Zbieramy fanty dla małego STASIA
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy - OLIMPUS
W marcu 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II
w Starej Błotnicy odbył się konkurs z języka angielskiego pod nazwą Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS, sesja wiosenna. Konkurs przeprowadziła pani Aneta Wojcieszek. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów szkoły z klas V – VIII.Lista uczestników:
klasa V
Sofia Lisovska,
Daniel Pośnik
Klasa VI
Bartosz Kościelnik
Oliwia Szot
Laura Ofiara
Gabriela Kaleta
Klasa VII
Igor Kaczor
Klasa VIII
Lidia Nowak
Zuzanna Piasta
Aleksandra Dobosz
Piotr Pośnik
Konkurs miał formę testu z pytaniami zamkniętymi, gdzie należało wskazać wszystkie możliwe poprawne odpowiedzi. Tylko przy pełnym wskazaniu poprawnych odpowiedzi uczeń zdobywał punkty za zadanie. Jeśli wskazał błędną odpowiedź, bądź nie zaznaczył choć jednej poprawnej odpowiedzi, uzyskiwał punkty ujemne i jego wynik pomniejszano o te punkty. Uczestnik za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywał 1 punkt, za błędną -1 punkt. Zaznaczenie pola Brak odpowiedzi przy danym pytaniu oznaczało wstrzymanie się ucznia od udzielenia odpowiedzi. Uczeń wówczas otrzymywał 0 punktów za dane pytanie. Stosując powyższe zasady za jedno pytanie uczeń maksymalnie mógł uzyskać 4 punkty, a minimalnie -4 punkty.
W maju szkoła otrzymała wyniki uczniów. Miło nam poinformować, że spośród wszystkich uczestników w Polsce, nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki i miejsca w konkursie.
Lidia Nowak, uczennica pana Mateusza Żupińskiego, zdobyła 14 miejsce w Polsce, z wynikiem 206 punktów, na 1377 uczestników z klasy ósmej, a Daniel Pośnik, uczeń pani Anety Wojcieszek, zdobył 17 miejsce w Polsce, z wynikiem 204 punkty, na 3239 uczestników z klasy piątej w kraju.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów kolejnych konkursach.
- brak danych
Archiwum Aktualności