• Projekt edukacyjny z wykorzystaniem zakupionych nowości do księgozbioru biblioteki szkolnej. Klasa II

•      W ramach projektu edukacyjnego z wykorzystaniem zakupionych nowości do księgozbioru naszej biblioteki szkolnej już w styczniu 2022 r. pracowaliśmy z książką „ Mądre bajki terapeutyczne” . Wychowawczyni i p. Wioleta Korczak czytały fragmenty książki. Potem dzieci odpowiadały na pytania związane z jej treścią. Uczniowie wykonywali też rysunki w formie komiksu.

Następnie w lutym wspólnie czytaliśmy książkę K. Ryrych „ Philo kot w drodze”. Dzieci opowiadały o najciekawszych przygodach kota. Potem malowały  lub rysowały głównego bohatera.

Z kolei w marcu poznaliśmy inną książkę- „ Mysz, która chciała być lwem”. Tym razem czytały dzieciom koleżanki z klasy ósmej.. I ta książka bardzo się wszystkim podobała.

6 kwietnia 2022 r. byliśmy w Gminnej Bibliotece w Starej Błotnicy. Pani Sylwia Gruza przygotowała dla naszych pociech mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały nowo zakupione książki, oglądały i czytały gazetki przeznaczone dla nich, mogły wypożyczyć książki.. Były konkursy, „ Koło fortuny”, rebusy, wspólne rysowanie p. Wiosny. A na zakończenie przygotowano dla nas słodki poczęstunek.

W maju poznaliśmy z dwóch książek Waldemara Cichonia „Jak się masz, Cukierku ?’ oraz     „ Trzymaj się, Cukierku !” kolejne przygody tytułowego bohatera naszej lektury „ Cukierku , ty łobuzie!”Tym razem fragmenty książek czytali również uczniowie klasy drugiej. Jako podsumowanie zajęć dzieci wykonywały metryczki do wybranej książki.

Dzięki wszystkim tym działaniom podjętym w ramach projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo uczniowie klasy II  z chęcią czytają książki dostępne w szkolnej bibliotece.

• Projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej klasa 8b.

• W maju 2022 roku uczniowie klasy 8b zaprezentowali na gazetce szkolnej przed salą nr 4 swój projekt, który tworzyli w oparciu o książki zakupione do księgozbioru biblioteki szkolnej. Projekt dotyczył lektury szkolnej pt. „Kamienie na szaniec”. Bohaterowie książki nieustannie walczyli aby odzyskać wolność. Kilka z ich akcji zostało przedstawionych w projekcie. Niezbędne informacje zaczerpnięto ze „Szkolnego słownika historii Polski” autorstwa Jerzego Pilikowskiego.

• Dzień Dziecka 01.06.2022r.

• Dyrektor i społeczność szkolna serdecznie dziękuje rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w organizację Dnia Dziecka 1 czerwca 2022 r. w naszej szkole.

Szczególnie dziękujmy całej Radzie Rodziców na czele z przewodniczącą Panią Katarzyną Archanowicz, za koordynację przygotowań i przebiegu oraz zakup produktów na grilla.

Rodzicom z poszczególnych klas za przygotowanie domowych wypieków oraz owocowego stolika, zorganizowanie FOOD TRUCKA z lodami, popcornem i sorbetami.

Dzięki wsparciu GKdsRPA z Gminy Stara Błotnica możliwy był zakup nagród w konkursie "Talenciaki".

Państwo Agnieszka i Damian Boczek oraz Państwo Marzena i Fabian Pankowscy sponsorowali dmuchaną zjeżdżalnię "Bajdocja".

Pan Dariusz Jagodziński ufundował FOTOBUDKĘ.

Organizacją FOOD TRUCKA zajęli się rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6 latków oraz  uczniów klas 1-3, w tym pozyskali sponsorów:

- O. Proboszcz Piotr Urbanek, Parafia Rzymsko Katolicka w Starej Błotnicy,
            - Firma Auto Detailing Maciej Siurnik,

- Firma Bruk-And Krawczyk Andrzej,

- Hotel Rubin and More Stefan Gruszka,

- Punkt Apteczny w Starej Błotnicy,

- Grażyna Wziątek F.H Wziątek,

- Sprzedaż Detaliczna Edyta Urbańska,

- Salon fryzjerski " Afrodyta" Martyna i Karol Traczyk,

- Stowarzyszenie Kobiety dla Starej Błotnicy,

- Szkoła Językowa CUBE Langue Solution Katarzyna Smagowska,

- Firma "Auto Tomex" Tomasz Kaleta,

oraz inni rodzice, którzy chcą pozostać anonimowi.

Dziękujemy za przybycie i zorganizowanie pokazu wozów:

-  przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, mł.asp. Karolowi Golusowi oraz mł.asp.Pawłowi Kucharczykowi,

-  Ochotniczej Staży Pożarnej ze Starej Błotnicy, Panu Adamowi Grzegorczykowi, Jackowi Fercho, Michałowi Piroszowi, Karolowi Kołtunowiczowi, Kamilowi Szatanowi

Dziękujemy Państwu Agnieszce i Arturowi Kucharczyk za wypożyczenie i dowóz grilla.

W trakcie pikniku odwiedził nas  Wójt Gminy Marcin Kozdrach, który ogłosił wyniki konkursu na Dyrektora szkoły, informując, iż Pani Anna Siwiec wygrała konkurs i przez kolejną kadencję będzie pełniła funkcję Dyrektora naszej szkoły . Gratulujemy

Nowa galeria Dzień Dziecka 2022 w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

Konkurs "Talenciaki"