• Laboratoria Przyszłości

• PSP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości Laboratoria Przyszłości.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach tego programu pozyskano kwotę 60 000,00 zł.

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe od państwa na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupione wyposażenie umożliwi uczniom rozwijanie kompetencji w zakresie kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.  Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Efekty pracy z całym sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć na naszej szkolnej stronie i gazetce szkolnej.

• 7 luty 2023 r. Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w naszej szkole inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

Jak co roku organizatorzy DBI zachęcają uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach, zabawach oraz innych inicjatywach organizowanych w naszej szkole.

Regulamin Szkolnego Konkursu „ Bezpieczny Internet!”I.

CELE KONKURSU:

•zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci Internet i zasadami netykiety,

•uświadomienie niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z usług internetowych i komputera,

•zachęcanie do inicjowania nowych, ciekawych, autorskich pomysłów.

II. REGULAMIN KONKURSU

Konkurs adresowany jest do uczniów szkoły, odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

•kategoria

I – uczniowie klas 0 -III Konkurs polega na przygotowaniu przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy - plakatu promującego hasło „Bezpieczny Internet”.Powinien być wykonany dowolną techniką plastyczną. Format plakatu dowolny.Każda praca powinna być czytelnie podpisana imieniem, nazwiskiemi klasą.Przydatne treści można znaleźć na stronach: www.sieciaki.pl.kategoria

II – uczniowie klas IV – VIII. Konkurs polega na wykonaniu filmiku edukacyjnego przez zespół uczniów klas IV - VIII o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.(maksymalna długość filmu to 3,5 min.)Przygotowany filmik powinien być podpisany: imiona i nazwiska uczniów, klasa, do której uczęszczają.Filmik należy przesłać na adres:robert.kierz1@wp.pl można go również dostarczyć na pendrive lub w innej dogodnej formie.Prace konkursowe należy składać do 28 lutego 2023r. (sala gimnastyczna lub sala nr.11 p. R. Kierzkowski)Powołana komisja dokona oceny prac według następujących kryteriów:zgodność z tematem konkursu, znajomość zasad netykiety, praw i obowiązków internauty oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, estetyka wykonania, pomysłowość i samodzielność, ogólny wyraz artystycznyi skuteczność przekazu.Nagrody i dyplomy zapewniają organizatorzy.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 01 marca 2023r.