• Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego  „Orzeł Biały”
          • Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego „Orzeł Biały”

Kategoria 0-III

I miejsce: Anastazja Archanowicz III

II miejsce: Wiktoria Boczek III

III miejsce: Marcel Kaszuba III, Hanna Figowicz III,

Wyróżnienia:

Aleksander Sobień I

Kacper Boczek I

Kategoria IV-VIII

I miejsce: Julita Archanowicz VIII

II miejsce: Mikołaj Grzelak IV

III miejsce:  Maja Kucharczyk V

Wyróżnienia:

Julia Zygarska V                                                        Oliwia Szot VI

Gabriela Błaszczyk V

Komisja sędziowska:

Anna Siwiec, Mateusz Żupiński, Aneta Mizera, Katarzyna Smagowska, Robert Kierzkowski

• Upowszechnianie telefonów zaufania

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie w Państwa szkole/placówce załączonej informacji o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Zależy nam, aby w ramach kampanii informacyjnej w szkołach i placówkach, do dzieci i młodzieży dotarła informacja o infoliniach, które im pomagają.

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

• Podziękowanie za udział w akcji Szkoła pamięta"

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.

• Konkurs "Listopadowy wieniec"

• Tradycyjnie, jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Listopadowy Wieniec. W konkursie wzięły udział uczniowie klas IV – VIII.

Komisja w składzie: Pani dyrektor Anna Siwiec, o. Augustyn, Agnieszka Kucharczyk i Agata Szatan dokonała oceny.

Wyniki:

I miejsce – kl. VIII

II miejsce – kl. VIIa

III miejsce – kl. V i VIIb

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.