• Dzień Edukacji Narodowej

• Już tradycją stało się, że podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole wręczane są Szkolne Oskary. Uroczystość przygotowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.                                                                        W tym roku wręczono oskary w 10 kategoriach:

MIKROFON ROKU

NNAUCZYCIEL ROKU

P. Mateusz Żupiński

P. Agnieszka Strzelczyk

Na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły otrzymali drobne upominki.

• PIŁKA NOŻNA

• Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęliśmy piłką nożną dziewcząt. Najpierw 2 października odbył się finał gminny klas 7-8 w wyniku, którego to nasza drużyna awansowała do szczebla powiatowego. Dzień później odbył się finał gminny klas 5-6. Tu musieliśmy uznać wyższość innych. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.                                                                                              4 października na stadionie w Białobrzegach odbył się finał powiatowy. Drużyna dziewcząt starszych godnie reprezentowały naszą gminę. Walczyły do ostatniego gwizdka, by w rezultacie zająć II miejsce, przegrywając z Białobrzegami tylko różnicą bramek.

Gratulujemy !!!

• 17.11.2023 - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• ŚDTM 2023 17 listopada 2023 r.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

• Ogólnopolski Test Dysleksji

• Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie.

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie zasad pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.Jak to sprawdzić?

Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.- Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/