• Europejski Dzień Sportu

• W ramach obchodów Europejskiego Dnia Sportu uczniowie klas 4- 8 pod opieką Pani Agaty Szatan - nauczyciela wychowania fizycznego, zaakcentoali udział naszej szkoły w tym przedsięwzięciu.

• Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania

• 08 września nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej.

„Bohaterką” tegorocznej edycji była lektura „Nad Niemnem”-  najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała ona w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. „Nad Niemnem” cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Lekturze przysłuchiwali się uczniowie klas 6,7a,7b i 8. W świat Bohatyrowiczów i Korczyńskich przenieśli nas wspaniali  goście- P. Dyrektor Anna Siwiec, P. Wójt Marcin Kozdrach, P. Dyrektor Biblioteki Gminnej Urszula Kucharczyk oraz P. Aneta Piasta- którym serdecznie dziękujemy za piękne odczytanie fragmentów powieści.

• Udział w programie "Świadomość procentuje"

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation.

Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego, psychicznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze – wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas realizacji projektu dzieci uczęszczające do naszej szkoły będą miały możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań.

W Programie młodzież zwiększy świadomość samego siebie i świata w którym żyją, nauczą się okazywać wzajemną akceptację, szacunek i tolerancję.

Co więcej, Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się 12 września i potrwa 3 miesiące, a uczniowie wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

Szczegółowe informacje o programie Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację znajdują się na stronie https://swiadomoscprocentuje.pl/

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://swiadomoscprocentuje.pl/iii-edycja/harmonogram-spotkan/.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września.

Uroczystość rozpoczniemy o godz. 8.00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Starej Błotnicy. Doniosłym momentem tej uroczystości będzie ślubowanie pierwszoklasistów

Po Mszy Św. również w kościele krótko zostaną podane sprawy organizacyjne.

Odwóz uczniów zaraz po uroczystości.

Plan lekcji dla uczniów dostępny jest na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Plan zajęć 2023-2024" - proszę o zapoznanie się.