• Lekcja o Funduszach Europejskich
          • Projekt „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

             

            Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

             

            Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostaną ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.

            Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac,  organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

             

            Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

             

          • Z wizytą w piekarni - klasa 3

          • W dniu 12 października uczniowie kl.3 z wychowawcą i p. Wioletą Korczak byli w piekarni państwa Kazana w Starej Błotnicy. Dzieci obserwowały proces wypieku chleba, pracę piekarzy. Widziały też sposób produkcji słodkich wypieków i pracę cukierników.

          • MOBBING RÓWIEŚNICZY „Rówieśnicy - oprawcy

          • Informuję o bezpłatnych warsztatach dla uczniów klas 5-8, finansowanych przez GKdsRPA w Urzędzie gminy Stara Błotnica, realizowanych w ramach uchwalonego przez Radę Rodziców Programu Wychowawczo- Profilaktycznego szkoły. Tematyka warsztatów jest zgodna z obserwowanym w szkole zjawiskiem MOBBINGU RÓWIEŚNICZEGO.Czego dotyczą warsztaty:„Rówieśnicy - oprawcy” 

            Mobbing – długotrwałe i wielokrotne prześladowanie, dręczenie, szykanowanie. Mobbing rówieśniczy-szereg mniej lub bardziej złożonych, niejednokrotnie okrutnych działań przemocowych dzieci wobec dzieci.                    W środowisku szkolnym często jest efektem niepożądanych zachowań (ból brzucha, symulacje choroby, wagary, depresje). Wszystko po to, by uniknąć kontaktu z prześladowcą. Jedne dzieci potrafią się temu przeciwstawić, inne nie. Przez to znacznie bardziej odczuwają skutki agresji i przemocy ze strony kolegów i koleżanek.Wychodząc naprzeciw opisywanemu zjawisku w szkole zostaną przeprowadzone warsztaty.

            Proszę, aby uczniowie w dzień warsztatów byli obecni w szkole. 

            Warsztaty dla każdej klasy trwają 45 minut.

            Harmonogram:

            20.10.2022, czwartek 

            6 lekcja- godzina 12:10-12:55 klasa 6a (na wychowaniu -fizycznym)

            7 lekcja- godzina 13:05-13:50 klasa 6b (na religii)

            21.10.2022, piątek

            1 lekcja - godz. 07:30-08:15 klasa 8 (na języku niemieckim)

            2 lekcja - godz. 08:20-09:05 klasa 5 (na matematyce)

            3 lekcja- 09:15-10:00 klasa 7 (na historii)

          • Komunikat w sprawie ewentualnej dystrybucji preparatu ze stabilnym jodem.

          • Szanowni Państwo,

            Nasza szkoła prowadzi przygotowania do dystrybucji tabletek, zawierających jodek potasu, na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego związanego z ewentualnym wybuchem reaktora jądrowego
            i rozprzestrzenianiem się tzw. chmury radioaktywnej.

             

            Otrzymaliśmy już opakowania tabletek jodku potasu przekazane przez Państwową Straż Pożarną – nazwa firmowa produktu – „Jodek potasu G.L. Pharma, 65 mg, tabletki”.  Na dzień dzisiejszy nie planujemy ich wydawania – czekamy na odpowiedni sygnał z Gminy Stara Błotnica.

            Zgodnie z „Rekomendacjami w sprawie dystrybucji preparatu ze stabilnym jodem” sposób dawkowania jest następujący:

            - dzieci od miesiąca do 3 lat – 1 tabletka,

            - dzieci od 3 do 12 lat – 1 tabletka,

            - osoby od 12 do 60 roku życia 2 tabletki.

            Całość dawki podawana jest jednorazowo.

            Spośród pracowników szkoły wyznaczone zostały 5 osób do ewentualnej dystrybucji tabletek w każdym czasie (przez całą dobę i weekendy) – tak aby w sytuacji awaryjnej być do dyspozycji Państwa i Państwa dzieci. Oczywiście jest możliwe podawanie ww. tabletek w Państwa obecności.

            W związku z powyższym bardzo proszę Państwa o wnikliwe zapoznanie się z załączoną „Ulotką dołączoną do opakowania: Informacja dla pacjenta”

        • brak danych