• Udział w akcji "Szkoła do hymnu" 2022

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

eduresized_hymn.png​​​​​​​

• Szkolny konkurs "Kokarda Narodowa"

• Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego

„Kokarda Narodowa”

Kategoria 0-III

I miejsce: Piechocińska Natalia I

II miejsce: Anastazja Archanowicz II

III miejsce: Hanna Figowicz II

Wyróżnienia:

Wojciech Siurnik I                 Marcel Kaszuba II

Maja Kaszuba 0                                 Alan Pankowski II

Łucja Boczek I                                  Stachowiak Jakub III

Kategoria IV-VIII

I miejsce: Maja Kucharczyk IV

II miejsce: Julita Archanowicz VII, Szymon Sobień IV

III miejsce:  Blanka Grzelak VIa

Wyróżnienia:

Julia Zygarska IV                               Lena Szymańska VI a

Antonina Siurnik VIa                        Oliwia Szot V

Julia Durczyńska VIb

Komisja sędziowska:

Anna Siwiec, Mateusz Żupiński, Kierzkowski Robert, Sylwester Leśnowolski, Agnieszka Strzelczyk.

• Obchody Narodowego Dnia Niepodległości

• Podczas uroczystego apelu 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości  śpiewając pieśni patriotyczne i piosenki o naszej ojczyźnie.

Honorowym gościem tego dnia był Starosta Białobrzeski Pan Sylwester Korgul, który wspólnie z Dyrekcją Szkoły,  Gronem Pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców zaśpiewał "Rotę".

• 25 listopad - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia.

Dlatego w tym dniu jeśli kto przyniesie do szkoły PLUSZOWEGO MISIA - najlepiej wykonanego przez siebie nie będzie pytany.

Misie wykonane przez uxczniów wezmą udzia w konkursie "Mój PLUSZOWY MIŚ".

Wbrew pozorom nie jest to trudne. Poniżej znajdziesz fotoinstruktaż. Wiecej inspiracji i pomysłów znajdziesz na naszej tablicy na Pintereset.com

Do uszycia misia będą potrzebne:​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

– materiał (polar, gruba dzianina np. ze starych dresów, aksamit itd.)

– mały kawałek filcu (ewentualnie innej tkaniny) na buzię misia

– kolejny kawałek filcu na nosek i oczy (możesz go zastąpić guzikami i koralikami lub po prostu wyhaftować nos i oczy)

– nici (może być również mulina lub kordonek do haftowania) i igła (opcjonalnie również maszyna do szycia, ale niekoniecznie)

– wypychadło, którym wypchasz misia (np. wypełnienie z poduszki, skrawki tkanin, ocieplina, zwykłej waty nie polecamy, bo misia nie będzie można uprać w razie potrzeby)

– nożyczki i miękki ołówek lub mazak

szablon misia.

• Przerwa na czytanie

• Nowa galeria Przerwa na czytanie została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 25 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się  III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.  Akcja została zrealizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii społecznej cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji było:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W biciu rekordu wzięli udział wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.

Dzieciom z młodszych klas i oddziałów przedszkolnych  czytali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole.

Akcja cieszył się dużym zainteresowaniem