• Pokazy iluzjonisty w naszej szkole

• Do naszej szkoły 12 stycznia przyjechał iluzjonista z Chorwacji, który zachwycił wszystkich swoimi małymi i większymi sztuczkami magicznymi. Najbardziej chyba zadziwił wszystkich pokaz w którym asystentka artysty unosiła się wyskoko nad ziemią i lewitowała na naszej sali gimnastycznej.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pokazy iluzjonisty w naszej szkole.

• Obchody XX rocznicy nadania szkole im. Ojca Św. Jana Pawła II

• „Jesteście tyle warci, ile warte jest Wasze serce…” Jan Paweł II

20 grudnia obchodziliśmy XX- lecie nadania naszej szkole imienia Ojca Świętego Jana Pawła II. Świętowanie tego ważnego wydarzenia rozpoczęliśmy Mszą Świętą w błotnickim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Patrona. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn szkoły.

Pani dyrektor Anna Siwiec przywitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele obecnych władz gminy, zaprzyjaźnionych instytucji i szkół z terenu naszej gminy. Wśród przybyłych gości byli również radni gminy, wójt gminy Stara Błotnica , którzy pełnili tę funkcję przed dwudziestu laty.

Uroczyste spotkanie było niezwykłą okazją do wspomnień. Po przemówieniu p. Dyrektor głos zabrał Wójt Gminy p. Marcin Kozdrach. Przewodniczący Rady Gminy z 1997  - p. Ryszard Podlasek przypomniał treść uchwały stanowiącej o nadaniu imienia naszej szkole. Następnie zaprezentowany został  pokaz multimedialny ukazujący osobę Patrona oraz historię ostatnich dwudziestu lat istnienia naszej placówki. Wiele emocji wzbudziła tez galeria zdjęć, którą wszyscy mogli obejrzeć zarówno w trakcie spotkania jak i po uroczystości.

W części artystycznej nasi uczniowie, nawiązując do nauki Patrona,  zaprezentowali przedstawienie „Opowieść wigilijna” wg prozy K. Dickensa. Wszyscy obecni byli bardzo poruszeni spektaklem.

W dalszej części spotkania odbyła się licytacja bombek wcześniej pomalowanych w ramach corocznej akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej gminy.

Na zakończenie tej części uroczystości p. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia i tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie zaproszeni goście udali się na Wigilię przygotowaną przez rodziców i nauczycieli.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XX rocznica nadania szkole im. Ojca Św. Jana Pawła II.

• Odwiedziny Mikołaja

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził  św. Mikołaj i obdarował naszych najmłodszych uczniów górą słodyczy.

Dzieci z wielkim przejęciem witały długo oczekiwanego gościa.

Dziękowały za otrzymane prezenty  i zapraszały świętego za rok......

Na starszych w tym roku  również czekała niespodzianka.

W szkole pojawił się iluzjonista, który inspirował uczniów swoimi ciekawymi sztuczkami.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odwiedziny Mikołaja.